Kaip pabrėžia epidemiologai, tai, kad ryškių pokyčių protrūkių struktūroje nefiksuota, yra geras ženklas, nors bendra epidemiologinė situacija išlieka stabiliai sudėtinga.
„Jau kuris laikas matome išaugusias testavimo dėl COVID-19 ligos apimtis. Būtent intensyvesnis testavimas atsiveriančiam verslui yra tas sėkmės raktas, galintis užkirsti kelią protrūkių atsiradimui. Jei infekcijos nepavyksta išvengti, ypatingai svarbu, kad visi – tiek turėję didelės rizikos, tiek mažos sąlytį – sutiktų tirtis. Taip galime žymiai greičiau lokalizuoti protrūkį, kas, neabejotinai, verslui leidžia greičiau grįžti į įprastas vėžias, neužmirštant kitų svarbių prevencijos priemonių“, – sako gyd. epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Panašusturinys
Taip pat, anot specialistų, naujų tendencijų nestebima ir vertinant užsikrėtimo atvejus šeimose. Duomenys rodo, jog bendroje COVID-19 atvejų struktūroje užsikrėtimų šeimose dalis išlieka svari. Apie 27 proc. užsikrėtusiųjų koronavirusine infekcija pastarąją savaitę nurodė, jog susirgo po sąlyčio su šeimos nariu.
Praėjusios savaitės pabaigoje, lyginant su savaite prieš tai, nežymus aktyvių protrūkių prieaugis fiksuotas baldų gamybos ir prekybos, siuvimo įmonėse, taip pat statybų pramonėje. Tuo metu, maisto pramonės, transporto ir logistikos, taip pat paslaugų sferose registruota mažiau aktyvių protrūkių nei savaitę prie štai.
Gydymo įstaigose taip pat matomas aktyvių protrūkių mažėjimas – registruota 17 aktyvių protrūkių (prieš savaitę – 22), kaip ir socialinėse įstaigose – praėjusios savaitės pabaigoje registruoti 2 aktyvūs protrūkiai.
Tuo metu, ugdymo įstaigose, praėjusios savaitės duomenimis, registruoti 84 aktyvūs protrūkiai. Šis skaičius kelias pastarąsias savaites išlieka stabilus.
Duomenys rodo, kad gamybos bei prekybos srityse atitinkamai praėjusios savaitės pabaigoje fiksuota 60 (savaitę prieš tai – 53) ir 34 (savaitę prieš tai – 42) aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai.
Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuotas 351 aktyvus COVID-19 ligos protrūkis, kai savaitę prieš tai – 360 protrūkių.
NVSC atkreipia dėmesį, kad protrūkis – staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.
Komentuoti