Priežasčių, kodėl pravartu įsigyti ar įsirengti saulės elektrinę, yra tikrai nemažai. Palyginus su bet kuriuo kitu energijos šaltiniu, saulės elektrinių poveikis gamtai yra minimalus. Jos neišskiria aplinkai kenksmingų teršalų, nekelia triukšmo, be to, yra gaminamos iš saugių ir nesunkiai perdirbamų medžiagų. Įrengiant saulės elektrines mažiau sunaudojama energijai gaminti reikalingos naftos, akmens anglių ar gamtinių dujų. Taip skatinama ekologija ir prisidedama prie gamtos išsaugojimo. Ne paslaptis, kad įsirengti saulės elektrinę yra gana brangu, tačiau ji tarnauja apie 30 metų, o atsiperka per maždaug 10 metų. Negana to, turint nuosavą jėgainę elektros kaina gali sumažėti iki 3 kartų.
Šiandien bet kas gali tapti saulės energijos vartotoju bei gamintoju ir tokiu būdu prisidėti prie atsinaujinančių išteklių energetikos plėtros. Saulės elektrinės gali būti montuojamos ant nuosavo namo, sodybos ar gamyklos stogo, ant žemės ar integruojamos į pastato fasadą. Jei galimybės įsirengti nuosavą saulės jėgainę neturite, puiki išeitis – įsigyti elektrinę saulės parke. Tam nereikia didelių investicijų ar gyvenamajame būste atlikti papildomų montavimo darbų. Jūs galėsite išsinuomoti ar pasistatyti saulės elektrinę vienoje vietoje, o joje pagamintą energiją vartoti savo bute ar name bet kurioje Lietuvos vietoje. Tokiame parke kiekvienas gali įsigyti norimą elektrinės dalį. Tai yra tiek, kiek Jums reikia, kad galėtumėte visiškai arba dalinai aprūpinti namus elektra ir patenkinti kasdienius savo poreikius. Be to, turint jėgainę saulės parke nereikės rūpintis jos priežiūra. Už tai atsakinga įmonė, valdanti saulės elektrinių parką.
Klimato kaitos ir aplinkos taršos problemai spręsti daug dėmesio skiria ir LR Vyriausybė. Šiuo tikslu Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia projektus ir teikia europinę paramą juridiniams asmenims, naudojantiems atsinaujinančius energijos šaltinius. Pavyzdžiui, per 2020 metus ši agentūra daugiau kaip 4000 gyventojų suteikė virš 11 mln. eurų paramos saulės elektrinėms įsirengti. Tokiu būdu siekiama sumažinti anglies dioksido (CO2) kiekį šalyje ir paskatinti mūsų krašto elektros energijos, pagamintos iš atsinaujinančių išteklių, naudojimą.
Svarbu pabrėžti, kad nuo kovo 31d. Lietuvos gyventojai Aplinkos projektų valdymo agentūrai galės teikti naujas paraiškas ir gauti valstybės paramą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti ar įsigyti. Tiesa, atsižvelgiant į tai, jog dar nėra patvirtinti šių projektų aprašų pakeitimai, ši data gali būti nukelta. Ketinantys saulės elektrinę įsirengti daugiabutyje, nuosavame name ar saulės parke galės gauti 323 eurų paramą už 1 kW. Gyventojams, planuojantiems įsirengti saulės modulius be inverterio didinant elektrinės galią, bus kompensuojama 243 eurai už 1 kW. Valstybės parama siekia daugiau kaip 30 %. Todėl teikti paraišką dėl subsidijos saulės jėgainei įsirengti pravartu kiekvienam. Tai gera galimybė tapti nepriklausomu elektros energijos gamintoju ir prisidėti prie ekologiškesnės aplinkos kūrimo.
Komentuoti