2020-06-04, ketvirtadienis, 18:02.     Šiandien Šakiuose saulė teka 04:45, leidžiasi 21:46, dienos ilgumas 17:i.

Ūkininkas Juozas Antanavičius - akcijos „Nedelsk“ rėmėjas

2018-10-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Ūkininkas Juozas Antanavičius - akcijos „Nedelsk“ rėmėjas

Juozas Antanavičius – vienas iš daugelio ūkininkų, kurie prisijungė prie akcijos „Nedelsk“. 2003 – 2018 metais projektas „Nedelsk“ nemokamai dėl krūties vėžio patikrino daugiau kaip 100 tūkst. moterų, iš kurių daugiau kaip 1000 buvo diagnozuotas vėžinis susirgimas ir pradėtas gydymas.

 

Akcijos pagrindinis rėmėjas - bendrovė „Baltic Agro“, kuri skiria ženklią sumą lėšų projektui bei skatina ūkininkus prisidėti prie gražios iniciatyvos.

 

Ūkininkas teigia, kad ši iniciatyva būtina, kadangi jį patį yra palietusi panaši klastinga liga.

 

„Su panašia liga esu susidūręs. Ir būtent dėl to, kad buvo anksti diagnozuota, todėl dabar esu čia ir galime bendrauti. Šitas dalykas mane tikrai stipriai paveikė, todėl net nekilo abejonės prisijungti prie tokios iniciatyvos“, - sako J. Antanavičius.

 

Juozas kartu su sūnumi valdo daugiau kaip 700 hektarų žemės plotą. Pagrindinė veikla – javai, kviečiai, miežiai ir žieminiai rapsai. Vyras sako, kad ūkyje dirba 4 žmonės.

 

„Buvau vienas pirmųjų pradėjusių ūkininkauti Lietuvoje. Pradėjau dirbti mažame ūkyje, pradžioje beveik nieko neturėjom – nei technikos, nei gyvulių – nieko. Kitas dalykas, kad nepriklausiau sovietiniams ūkiams, todėl iš jų nieko negavau. Viską pradėjome nuo nulio“, - pasakoja ūkininkas.

 

Ūkininkas džiaugiasi, kad sūnus prisideda prie verslo, tačiau sako, kad vienas dabar užsiima ypač garbinga veikla – tarnauja Lietuvos kariuomenėje.

 

„Vienas sūnus dirba su manimi, kitas – tarnauja kariuomenėje, todėl šiais metais padėti negali. Bet jiems patinka šita veikla, tikiuosi, kad ateityje perims viską“, - sako J. Antanavičius.

 

J. Antanavičius sako, kad jis ir jo šeima prisideda prie įvairių iniciatyvų – vietinių švenčių kaime ir rajone.

 

„Prisidedame kuo galime. Stengiamės būti aktyvūs bendruomenės nariai. Žinoma, ne daug čia mūsų kaime liko, bet stengiamės puoselėtų kultūrą“, - teigia J. Antanavičius.

 

Ūkininkas teigia, kad su bendrove „Baltic Agro“ bendrauja seniai ir juos laiko kaip patikimą verslo partnerį: „Žinote, daugeliui atrodo, kad žemės ūkis – paprastas dalykas, visgi taip nėra – reikia ir kokybiškų trąšų, ir visko, kas padeda rūpintis pasėliais. Džiaugiuosi, kad „Baltics Agro“ tai mums suteikia, o kartu ir prisidedame prie labai kilnių akcijų“.

 

 

Dėl krūties vėžio miršta tūkstančiai moterų

Kiekvienais metais pasaulyje nustatoma apie 1 mln. naujų krūties vėžio atvejų. Lietuvoje – 1 400 atvejų. Mūsų šalyje ši klastinga liga kasmet pasiglemžia po daugiau kaip 500 moterų gyvybių.

 

Anksti nustatyti krūties vėžį – ypač svarbu. Statistika skelbia, kad laiku diagnozavus I ar II stadijos krūties vėžį išgyvena beveik 95 proc. moterų. Jeigu diagnozuojamas IV stadijos krūties vėžys, tik 22 proc. moterų išgyvena ilgiau negu 5 metus.

 

Itin didelį dėmesį šis socialinis projektas skiria mažesnių miestelių moterims, kurioms daug sunkiau pasiekti onkologinius centrus bei pasitikrinti profilaktiškai. Projekto „Rožinio kaspino“ autobusėlis iš viso yra aplankęs virš 700 Lietuvos miestelių ir gyvenviečių.

 

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt