2019-05-21, antradienis, 05:43.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:02, leidžiasi 21:26, dienos ilgumas 16:23.

Turizmas Šakiuose įdomus tiek suaugusiems, tiek vaikams

2017-08-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Turizmas Šakiuose įdomus tiek suaugusiems, tiek vaikams

Rugpjūčio 23 d. Valstybinis turizmo departamentas su žurnalistais iš visos Lietuvos dalyvavo Šakių turizmo informacijos centro organizuotame infoture po Šakių kraštą. „Šiuo infoturu norėjome parodyti, kad Šakių kraštas yra puikus pasirinkimas įdomiai laiką norinčioms praleisti šeimoms. Tikimės, kad po šio infoturo dėmesys Šakiams padidės ne tik iš žurnalistų, bet ir visos Lietuvos gyventojų. Juk čia yra tiek daug ką pamatyti ir nuveikti!“ – sako renginio organizatorė, Šakių turizmo informacijos centro direktorė Ieva Bernotaitė.Dalyviai aplankė išskirtinius Šakių krašto objektus, pritaikytus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Infoturo dalyviai susipažino su vienu jauniausių Lietuvoje – Zyplių dvaru, pažintį pratęsė dvaro pastatuose šių metų pradžioje įsikūrusiame pagal didikų virtuvės tradicijas patiekalus gaminančiame restorane „Kuchmistrai“, kur ragavo gruzdintų pastarnokų pončkučių su peletrūnų grietine, švelnų, krosnyje keptų silkių paštetą su aluje marinuotais svogūnais ir kanapių aliejumi, duonos ir burokų „Šaltybarščių“, troškintų raudonųjų kopūstų su lazdyno riešutais, žarijose keptų bulvių su kanapių sviestu, karpio, kepto lauže ant kopūsto lapo su midumi, pagardinto kepta grikių koše, geltonosios jukos padažu ir sūdytomis citrinomis, prisimenant „gulbių medžioklę“ vaišinosi kalakutiena, marinuota gvazdikėliais ir cinamonu, aplieta apelsinų sviestu su citrininėmis bulvėmis, gardžiavosi „Bambucheno šaltkoše“ – ledais su šakočio trupiniais, šokoladu ir juodųjų serbentų-rožių uogiene.


Dar viename dvaro pastate – vežiminėje – įsikūrusiame „Zanavykų muziejų“ išbandė „Senovinių žaidimų“ edukaciją, kurios metu žaidė tradicinius liaudies žaidimus: naščiais nešė vandens kibirus, vaikščiojo kojūkais ir trivietėmis slidėmis, rungėsi komandinėse rungtyse, išmėgino senovinį skalbimą, naudojant medines rintes skalbiniams trinti.


Šakiuose aplankė neseniai Šakių miesto centrą papuošusį plieno konstrukcijos 24 varpų kariljoną, šiais metais atidengtą pirmąjį paminklą lietuvių kalbai – Kęstučio Dovydaičio bronzinę skulptūrą „Simboliai laike“, kurią sudaro mergaitės, rankose laikančios knygą, ir jos pėdužių-abėcėlės raidžių įspaudų gatvėje kompozicija.


Infoturą tęsę pažintis su vienintele tokia upe-gatve Vaiguva, kuria dar visai neseniai važinėjo automobiliai, o kadaise pakrantėmis vaikščiojo pats Vincas Kudirka, kur susikirsdavo jo ir garsios suomių rašytojos Mailos Talvio keliai.


Dalyviai susipažino su Gelgaudiškio dvaru edukacinėje programoje su šokių pamoka, išmėgino kulinarinę edukacinę programą „Zanavykų ragaučius“, kurios metu ragavo tradicinių zanavykiškų patiekalų (krosnyje keptą kopūsto galvą, gilių kavą, rūkytus lašinius, dešrą ir kt.), Kidulių kavinėje-vyninėje „Vilkenta“ degustavo išskirtinius Kidulių krašto vynus, kurių priešakyje – Kastyčio Kerbedžio apdainuotas pienių vynas, lankėsi etnografinėje „Suvalkiečio sodyboje“, kurioje ne tik susipažino su suvalkiečio gyvenimo būdu, bet ir apsistojo suvalkietiškai nakvynei.

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai