2018-05-21, pirmadienis, 04:22.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:02, leidžiasi 21:26, dienos ilgumas 16:24.

Šakiuose – paminklas gimtajai kalbai

2017-06-14, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šakiuose – paminklas gimtajai kalbai

Penktadienį Šakiuose, Nepriklausomybės gatvėje, atidengta šakiečio skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurta bronzinė skulptūrinė kompozicija „Simboliai laike“- jauna, vėjyje besiplaikstančiais plaukais mergaitė prie savęs glaudžianti knygą, o nedidelėse, į grindinį įmintose pėdutėse – lietuvių kalbos abėcėlė. Ši Kompozicija skirta didžiausiam tautos turtui – kalbai ir žmogaus pažinimo keliui įprasminti.

 

Nors daugelis šią skulptūrą vadina lietuvaite, zanavyke, bet kompozicijos „Simboliai laike “ autorius kategoriškas – mergaitė visos kalbai skirtos kompozicijos dalis, tik ji labiau matoma. Pasak K. Dovydaičio,  kompozicija prasideda žaidimu „Klasė“, o keliu eidama mergaitė palieka pėdsakus, kuriuose įamžinta lietuvių kalbos abėcėlė.

 

Šio paminklo kalbai idėja gimė prie porą metų – Šakių kultūros centras, vadovaujamas Raimundo Januševičiaus, svarstė, kaip įamžinti kalbą. Vėliau buvo parengtas Jono Jablonksio metams skirtas projektas ir nuspręsta pakviesti idėją įgyvendinti šakietį skulptorių Kęstutį Dovydaitį.

 

Renginyje dalyvavo Seimo nariai, rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, savivaldybės tarybos nariai, miesto ir rajono bendruomenė.  Skulptūrą pašventino ir vienybės linkėjo Šakių Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas A. Matusevičius. Simboliška, kad ateinantį šeštadienį Gelgaudiškyje vyks 45-oji Kalbos diena, tad rajonas šią šventę pasitinka jau išvakarėse kartu su Nepriklausomybės alėja žingsniuojančia  Lietuvaite.

 

Nuotraukose: Pėdutėse įamžintas abėcėlės raides apžiūri rajono meras E. Pilypaitis ir Kultūros ir turizmo skyriaus specialiste A. Papievienė. Centre – skulptorius K. Dovydaitis.

 

Lietuvaite džaugiasi (iš kairės) Šakių kultūros centro direktorius R. Januševičius ir Šakių seniūnas D. Jasevičius.

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?