2018-05-21, pirmadienis, 04:33.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:02, leidžiasi 21:26, dienos ilgumas 16:24.

Šakių rajono savivaldybės tarybos nariai pažeidė Įstatymo reikalavimus

2017-08-11, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Šakių rajono savivaldybės tarybos nariai pažeidė Įstatymo reikalavimus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė pripažinti, kad buvusi Šakių rajono savivaldybės tarybos narė Virginija Puskunigienė ir jos sūnus tarybos narys Mantas Puskunigis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto bei 11 straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatas.

 

Tyrimą dėl V. Puskunigienės ir M. Puskunigio VTEK pradėjo gavusi anoniminį pranešimą, kuriame teigiama, jog M. Puskunigis ir V. Puskunigienė nenusišalino savivaldybės tarybos posėdžiuose priimant sprendimus dėl asfalto dangos įrengimo Šakių miesto Šiaurės gatvėje. Esą, politikui ir buvusiai Tarybos narei priklauso du žemės sklypai, esantys prie šios gatvės, todėl balsuodami posėdžiuose jie galėjo būti šališki.

 

Tyrimo metu nustatyta, kad 2014 m. V. Puskunigienė, tuo metu ėjusi Tarybos narės pareigas, dalyvavo jungtiniame Švietimo, kultūros ir sporto, Finansų bei Regioninės plėtros komitetų bei tarybos posėdžiuose, svarstant Šakių rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros 2015-2017 metų programos patvirtinimą, ir nenusišalino. Programos projektu numatyta skirti finansavimą Šiaurės gatvės, esančios Šakių mieste, asfalto dangai įrengti. V. Puskunigienei ir jos sutuoktiniui šio sprendimo priėmimo metu priklausė vienas Šiaurės g. esantis žemės sklypas.

 

Nustatyta, kad V. Puskunigienės sūnus – tarybos narys M. Puskunigis, taip pat dalyvavo 2014 m. ir 2016 m. vykusiuose tarybos ir komitetų posėdžiuose, sprendžiant minėtosios gatvės asfaltavimo klausimus. Pabrėžtina, kad 2016 m. priimtų sprendimų metu, M. Puskunigio tėvams priklausė jau du Šiaurės g. esantys žemės sklypai. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens privačiu interesu laikytini ir jam artimų asmenų privatūs interesai.

 

Informacija www.vtek.lt

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?