2019-05-21, antradienis, 05:27.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:02, leidžiasi 21:26, dienos ilgumas 16:23.

Rugsėjo 9 d. 18 val. Zyplių dvare svečiuosis japoniškų wadaiko būgnų grupė „Daigen gumi“ (vadovas Mr. Yuzawa). Šis koncertas - baigiamasis VII muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ renginys.

2017-08-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Rugsėjo 9 d. 18 val. Zyplių dvare svečiuosis japoniškų wadaiko būgnų grupė „Daigen gumi“ (vadovas Mr. Yuzawa). Šis koncertas - baigiamasis VII muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ renginys.

Tradiciniais japoniškais būgnais Wadaiko energingus ritmus mušanti grupė „Daigen-gumi“ atvyksta į Lietuvą pripildyti koncertų sales nekasdieniškais rytietiškais ritmais. Grupė „Daigen-gumi“ susikūrė 2000 metais siekdama ugdyti muzikantus, gebančius japoniškais ritmais su žiūrovais dalintis visame pasaulyje. „Daigen-gumi“ dažnai pasirodo per televiziją, teatruose bei gyvuose koncertuose. Jų dešimtmečiui paminėti skirtas koncertas 2009 metais buvo labai aukštai įvertintas Japonijos publikos ir kritikų.

 „Daigengumi“ įkūrėjas Motoichi Yuzawa nuo šešerių metų būgnų muzikos paslapčių mokėsi pas savo tėvą, japoniškų dainų akomponuotoją ir Tokijo tradicinių japoniškų būgnų kultūros saugojimo asociacijos įkūrėją. Meistras Yuzawa dabar ne tik koncertuoja pasaulinėse salėse bet ir rašo muzikinius kūrinius būgnams, moko jaunąją muzikantų kartą. Jam taip pat labai svarbu skleisti būgnų kultūrą ir jų žavesį užsienyje.

 Anksčiau Japonijoje būgnai buvo naudojami meldžiantis dievams prašant gausaus derliaus, akomponuojant kabuki teatro pasirodymuose, vykstant mūšiams. Dabar dažniausiai būgnus galima išgirsti tradiciniuose japoniškuose festivaliuose, o palyginti neseniai wadaiko būgnai pradėjo vis dažniaus skambėti ir koncertų salėse kartu su džiazo, klasikinės muzikos ar roko garsais.
Kiekviena būgnininkų trupė turi tik jai būdingą būgnų skambesį į kurį dažnai įpinami regioniniai elementai. Būgnai taip pat leidžia būgnininkų asmenybėms atsiskleisti, tad kiekvienas grupės „Daigen-gumi“ pasirodymas yra pripildytas energijos bei ekspresijos ir kas kartą vis šiek tiek kitoks.

 Nepraleiskite progos išvysti „Daigen-gumi“ pasirodymo, kuriame galėsite ne tik pasiklausyti japoniškų ritmų, bet ir išvysti liūto šokį!

 


Bilieto kaina 5 Eur
Bilietus galima įsigyti Lukšių kultūros centre ir 1 val. prieš koncertą
 

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai