2019-05-21, antradienis, 06:09.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:02, leidžiasi 21:26, dienos ilgumas 16:23.

Projektinė sintautiečių pažintis su Kreta

2017-07-01, Jurgita Bernotienė
Projektinė sintautiečių pažintis su Kreta

 Birželio 12 - 16 dienomis Kretoje (Graikija) įvyko paskutinis Sintautų pagrindinėje mokykloje dvejus metus vykdyto tarptautinio Erasmus+ programos projekto "Broadening Horizons by Discovering Unique Cultures and Seasons in European Countries" partnerių susitikimas. Į jį vyko anglų kalbos mokytoja ir projekto koordinatorė Jurgita Bernotienė, geografijos mokytoja Rasa Bebrauskienė bei aktyviai projekto veiklose dalyvavę devintokai Gina Adomaitytė, Laura Prapuolenytė, Lukas Ragelis ir Paulius Knezevičus. Palekastro miestelio pagrindinę mokyklą be lietuvių taip pat aplankė partneriai iš Rumunijos, Bulgarijos, Lenkijos bei Turkijos.

 

 Šio susitikimo metu projekto koordinatoriai nemažai laiko skyrė aptarti per dvejus metus nuveiktus darbus, įvertinti atliktas veiklas ir pasiektus tikslus. Pedagogai diskutavo apie iškilusius ir bendromis pastangomis įveiktus sunkumus ir būdus, kaip galima būtų jų išvengti įgyvendinant kitas Europines iniciatyvas. Tiek mokytojai, tiek kartu su jais diskusijose dalyvavę mokiniai, vieningai nutarė, kad tarptautiniai projektai yra visokeriopai naudingi tiek organizacijų, tiek asmeniniu lygmeniu ir visi, įsitraukę į projekto įgyvendinimą, norėtų panašiose veiklose dalyvauti ir ateityje.

 

Greta būtinų dokumentų pildymo, pažinties su Graikijos švietimo sistema, susitikimo dalyviams buvo pasiūlyta ir turininga edukacinė - pažintinė programa: pirmosios pagalbos teikimas skęstančiamjam, į saugomų teritorijų registrą "Natura 2000" įtrauktų teritorijų Chrysi saloje ir palmių giraitės Vai paplūdimyje lankymas, pažintis su kultūra ir senosiomis tradicijomis etnografiniame Palekastro ir Touplu vienuolyno muziejuose, vietinės gamybos alyvuogių aliejaus ir vyno degustacija.

 

Paskutines dvi dienas susitikimo dalyviai praleido Kretos sostinėje Heraklione, kur aplankė Knoso rūmų griuvėsius ir susipažino su mitais apipinta Graikijos istorija bei užsuko į Gamtos istorijos muziejų, kuriame ne tik domėjosi tipiška šio regiono flora ir fauna, bet ir turėjo galimybę patirti unikalių pajūčių žemės drebėjimo simuliacijoje.

 

Savaitę trukusios išvykos metu sau neįprastoje aplinkoje mokytojai ir mokiniai susipažino su kitos šalies tradicijomis, kultūra ir gastronomijos ypatumais, ugdė tolerantiškumą, plėtojo kalbines kompetencijas. Ši kelionė ir dalyvavimas projekte sustiprino visos Sintautų pagrindinės mokyklos bendruomenės norą labiau domėtis savo šalimi ir gimtuoju kraštu bei ateityje ieškoti bendradarbiavimo galimybių ir artimesnių pažinčių su kitomis Europos ir kitų regionų šalimis.

 

Jurgita Bernotienė, Sintautų pagr. mokyklos anglų k. mokytoja, projekto koordinatorė

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamą informacijos naudojimą.

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai