2020-07-16, ketvirtadienis, 02:36.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:04, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:38.

Pasitik vasarą Gelgaudiškio dvare

2020-06-01, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Pasitik vasarą Gelgaudiškio dvare

Kartu su laisvėjančiomis karantino sąlygomis į Gelgaudiškio dvarą (Šakių r.) sugrįžta edukacinės ekskursijos bei kultūrinis gyvenimas. Birželio 6-ąją rengiamas vasaros turizmo sezono atidarymas, o birželio 19-ąją suskambės pirmasis profesionalios muzikos festivalio „Muzikiniai penktadieniai Gelgaudiškio dvare 2020“ koncertas. Kultūrinę ir turistinę veiklą dvare organizuoja Gelgaudiškio kultūros centras. Birželio 6-ąją plačiajai visuomenei duris atveria ir Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia.

 

Birželio 6 d., šeštadienį vis Gelgaudiškio dvaro lankytojai galės išbandyti naujas edukacines ekskursijas, skirtas šeimoms ir nedidelėms lankytojų grupėms.

 

Viena jų skirta šeimoms, dvare ketinančioms turiningai praleisti veik visą dieną – susipažinti su dvaro istorija, mokytis nuotaikingų šokių, susitikti su dvaro bitininkais, paragauti šviežio medaus ir galiausiai kartu dvaro ponu keliauti į dvaro parką, kur lauks medžiotojų vaišės, susitikimas su baudžiauninkėmis, uliavojančiais ponais ir gyva muzika. Viską sunku ir išvardinti – geriau patiems atvykti, pažinti dvaro gyvenimą iš arčiau, juolab, kad visos dienos edukacija kainuos „pigiau grybo“, o šeimoms (2 suaugusieji ir 2 vaikai) taikomos nuolaidos. Edukacija prasidės 11 val. ryto ir tęsis iki 17 val.

 

Kiek mažiau laiko turintiems lankytojams (šeimoms, draugų ar giminių grupelėms) siūloma pabendrauti su dvaro poniomis ir apžiūrėti bičių ūkį – 13 val. prasidės pažintinė ekskursija po dvarą, vėliau šokių mokytoja pamokys dvaro šokių. Po to dvaro sode lauks bitininkai, kurie parodys, kaip sukamas medus, leis išbandyti  tikrus bitininko įrankius, pasimatuoti bitininko kepurę. Bičių šeimų gyvenimas nuostabus, paslaptingas, kaip pati Gelgaudiškio dvaro istorija...

 

Vėliausiesiems dvaro svečiams 14.30 val. siūloma nuotaikinga teatralizuota edukacinė ekskursija po dvaro parką, kurią veda pats dvaro ponas. Jos dalyviai klausysis įdomių pasakojimų apie dvaro gyvenimą, susitiks su medžiotojais, baudžiauninkėms, ragaus ypatingų vaišių ir linksminsis su išsipusčiusiais ponais ant Velnio kalno...

 

Tiesa, ekskursijų dalyviai savo mažamečius vaikus galės patikėti dvaro guvernantei – ji mažuosius išmokys linksmų žaidimų, papasakos apie vaikų gyvenimą dvare prieš 100 ar daugiau metų, surengs piešinių konkursą.

 

Birželio 6 d. visi dvaro lankytojai galės pasidairyti po dvaro cokoliniame aukšte įsikūrusį Amatų centrą – čia sugužės papuošalų ir rankdarbių kūrėjos, vaistažolių žinovai. Bus galima paragauti ir įsigyti gardžiausio pasaulyje Gelgaudiškio dvaro sūrio, iš kaimyninio Kidulių dvaro atvežto žinomo vyndario Juozo Vilkenio vyno, „Rugelio“ kepykloje iškeptų pyragų, ponų Juškų raugyklėlės nepakartojamo skonio daržovių. Dvaro teritorijoje bus galima papietauti, išgerti puodelį kavos.

 

Gelgaudiškio dvaro teritorijoje birželio 6-ąją visą dieną bus galima stebėti medžio skulptūrų gimimą – medžio drožybos meistras Raimondas Uždravis ir klubas „Plieniniai bebrai“ demonstruos greitojo pjovimo meną.

 

Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia nuo birželio 6 d. kiekvieną dieną 10-18 val. atvira miestelio svečiams – bus galima apžiūrėti bažnyčios interjerą, uždegti žvakelę ar tiesiog pasimelsti tyloje.

 

Gelgaudiškio dvaras skelbia vasaros sezono pradžią ir laukia lankytojų!

Laikas – birželio 6 d., šeštadienis

Vieta – Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių r.

 

Visoms edukacijoms būtina išankstinė registracija tel. 8676 82722, 8601 49493

Birželio 6 d. vyksiančioms edukacinėms ekskursijoms priimami iki birželio 4 d. 20 val.

Vietų skaičius ribotas!

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt