2019-02-18, pirmadienis, 21:01.     Šiandien Šakiuose saulė teka 07:33, leidžiasi 17:30, dienos ilgumas 9:56.

Neteisėtai Lietuvos Respublikos valstybės sieną kirtusiam Rusijos pasienio pareigūnui skirtas areštas

2017-10-10, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Neteisėtai Lietuvos Respublikos valstybės sieną kirtusiam Rusijos pasienio pareigūnui skirtas areštas

Šakių rajono apylinkės teismas Rusijos pasienio pareigūnui R. P. už neteisėtą Lietuvos Respublikos sienos perėjimą skyrė arešto bausmę.

 

Šiandien, Šakių rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Rusijos pasienio pareigūnas R. P. kaltinamas neteisėtai perėjęs Lietuvos Respublikos valstybės sieną iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities teritorijos.

 

Teismas nustatė, kad Rusijos Federalinės saugumo tarnybos Kaliningrado srities pasienio valdybos žvalgybos ir paieškos grupės instruktorius R. P., 2017 m. rugsėjo 9 d. ryte, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia perplaukė Šešupės upę, kurios viduriu eina Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybių siena.

 

Kaltinamasis pripažino savo kaltę, dėl savo poelgio pergyvena ir gailisi, o nusikaltimą padarė neturėdamas kitos išeities. Teismui kaltinamasis paaiškino, jog tarnybos metu, kalbėdamas telefonu susipyko su mergina. Palikęs daiktus ir tarnybinį ginklą tarnybos vietoje, išėjo pasivaikščioti. Eidamas gėrė konjaką, pametė mobilųjį, o sutemus pasiklydo. Klaidžiojo visą naktį ieškodamas tarnybos vietos, nemiegojo, sušalo ir sušlapo. Ryte, priėjus upę, perplaukė ją.  Neturėjo tikslo specialiai patekti į kitą šalį, tik ieškojo pagalbos. 

 

Teismas kaltinamajam skyrė 45 parų arešto bausmę bei vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsnio 1 dalimi ją sumažino vienu trečdaliu. Paskyrus galutinę 30 parų arešto bausmę ir į paskirtos bausmės laiką įskaičiavus visą kardomajame kalinime bei laikinajame sulaikyme išbūtą laiką, kaltinamasis paleistas po nuosprendžio paskelbimo, atlikus bausmę.  

 

Teismas skirdamas bausmę atsižvelgė į tai, jog kaltinamasis tyčia, suvokdamas daromos veikos pavojingumą ir dėl neatsakingo alkoholinių gėrimų vartojimo padarė šį nesunkų nusikaltimą. Kaltinamojo atsakomybę lengvino visiškas prisipažinimas ir nuoširdus gailestis.

 

Po nuosprendžio paskelbimo kaltinamajam grąžintas jo Rusijos piliečio pasas, o jis pats perduotas VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams, kurie organizuoja jo išvykimą iš Lietuvos Respublikos teritorijos.  

 


Šakių rajono apylinkės teismo
Administracijos info.

15min nuotr.


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?