2020-02-24, pirmadienis, 13:49.     Šiandien Šakiuose saulė teka 07:20, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 10:21.

M. Tarnauskas: Lemtingi metai Zanavykų kraštui (1)

M. Tarnauskas: Lemtingi metai Zanavykų kraštui

Asociacijos "Mano Šakiai" pirmininkas Mindaugas Tarnauskas

 

Kodėl sakau lemtingi? Ne tik todėl, kad rinkimai -  jau visai šalia ir kad  jau kovo 1-ąją pirmą kartą rinksime merus tiesiogiai. Šie metai lemtingi, nes nuo rinkimų rezultatų priklausys, kas gaus galimybę į Šakių rajoną pritraukti į Lietuvą ateinančią paskutinę europinę paramą.

 

Dideliems darbams pirmiausiai reikia pasiryžti. Į Lietuvą iki 2020 metų ateinanti Europos sąjungos struktūrinių fondų parama jau yra paskutinė.Tenka tik apgailestauti, kad iki šiol, per 2007 – 2013 metų laikotarpį, verslo skatinimui iš tų pačių fondų Šakių rajonui tebuvo skirta vos 27 tūkst. litų.

 

Dabar, kai turime galimybę pirmąjį rajono asmenį rinkti tiesiogiai, mums suteikiama unikali galimybė išrinkti asmenį, kuris nebijos politinių partijų perversmo, kuris bus atsakingas tiesiogiai žmonėms, o ne tarybai ar partijoms. Mums suteikiama galimybė išsirinkti vadovą, kuris ne tik tai kalbės apie investicijų pritraukimą, bet jas ir pritrauks. Kuris gebės matyti galimybes, o ne tik priežastis, kodėl į rajoną negali ateiti didesnės įmonės.

 

Šiandien  rajone vienas privačiam sektoriuje dirbantis asmuo turi išlaikyti dar du asmenis (tame tarpe ir dirbančius viešajame sektoriuje, vaikus, senelius ir bedarbius). Tokia našta yra gerokai per didelė.  Darosi baugu matant, kad didžioji dalis Europos Sąjungos fondų paramos keliauja išskirtinai tiems, kurie nekuria didelės pridėtinės vertės. Jei panašios tendencijos tęsis, greitai neliks ir tų pačių žmonių, kurie naudotųsi šiandien sukurta infrastruktūra. Investicijos taps bereikšmės.

 

Suprantant tai, naujai išrinkta rajono valdžia su meru priešakyje ypatingą dėmesį turi nukreipti į efektyvią vietos ekonomikos plėtrą ir naujų darbo vietų kūrimą. Europinių fondų parama gali būti puiki priemonė tam. Kuriančio verslo Šakių rajone ir taip trūksta, tad būtina jį skatinti ir juo rūpintis.  Kaip ir dėti visas pastangas, kad į rajoną pritrauktume stambaus kapitalo investuotojus. Daryti viską, kad sudarytume geriausias sąlygas jiems ateiti į rajoną, o visas savivaldybės kompetencijoje esančias užduotis administracija atliktų per trumpaisią įmanomą laiką.

 

Tad šie metai lemtingi visiems mums, kadangi mes patys nuspręsime, kuria kryptimi mūsų rajonas judės ateinančius ketverius metus.

 
 

Contact form

 

Alfonsas 2015-02-10 18:54:59 IP: 5.20.137.159

TEISINGAI TRINKIT KOMENTARUS

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt