2020-08-05, trečiadienis, 07:33.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:37, leidžiasi 21:09, dienos ilgumas 15:31.

M. Tarnauskas: Ko reikia Šakiams? (6)

M. Tarnauskas: Ko reikia Šakiams?

Asociacijos "Mano Šakiai" pirmininkas Mindaugas Tarnauskas

 

Ar niekada nepagvojote, kad Šakiai galėtų tapti nors ir nedideliu, tačiau moderniu 21-ojo amžiaus miestu? Ar niekada nepasvajojote apie jaukų rojaus kampelį, kuriame gera ir saugu gyventi, auginti vaikus, bet ir svarbiausia yra visos galimybės dirbti ir uždirbti patrauklias pajamas sau bei savo šeimai? Aš pagalvoju ir nuoširdžiai tikiu, kad tai nėra tik graži utopija, tai idėja, kuri tikrai galėtų būti siekiamybė ir kiekvieno iš mūsų tikslas.

 

Šakiams reikia naujų idėjų bei koordinuotų veiksmų. Šakiams reikia naujų, jaunų žmonių, kurie turėdami kitokį požiūrį į šiandienos procesus galėtų to imtis. Kodėl negalime tapti, kad ir gabaus jaunimo miestu? Šakiams reikia tapti atviriems gyventojų idėjoms ir pasiūlymams. Galų gale, Šakiams reikia didesnių ambicijų. Visgi be ambicijų, kurių dažnai stokojame trūksta, kad ir kartais atrodytų savaime suprantamų dalykų, kaip darbo, didesnių pajamų ar būsto.

 

Kaip to pasiekti? Pirmiausiai turėtume pradėti galvoti kaip didinti visų dirbančiųjų pajamas ir tai turėtų tapti vienu pagrindinių tikslų. Dažnai yra kalbama apie minimalaus atlyginimo didinimą, tačiau  galime surasti ir kitų priemonių pajamoms kilti. Puikus pavyzdys būtų Vilnius, kurio savivaldybė neperka paslaugų iš įmonių, kurios moka minimalų atlyginimą. Paslaugų tiekėjai viešųjų pirkimų sutartyse įsipareigoja darbuotojams, vykdantiems pirkimo sutartį, mokėti ne mažesnį nei vidutinį darbo užmokestį, kurį nurodo Statistikos departamentas, pagal veiklos sritis. Šį puikų pavyzdi būtų galima panaudoti ir Šakių rajono savivaldybėje. Tokiu paprastu sprendimu atsirastų mūsų žmonėms didesnė galimybė uždirbti.

 

Kitas svarbus aspektas, turime būti konkurencingas miestas ne tik regione, bet ir platesniu mastu. Tam privalome optimaliai išnaudoti savo galimybes ir bendradarbiauti abipusiai naudingose srityse su kitais miestais, ten kur po vieną veikti negalime, kad ir tais pačiais turizmo klausimais. Rytų ir Centrinė Europa tapo vienoms iš sparčiausiai turizmą plėtojančių regionų. Šakių rajone turime tiek daug gražių istorinių vietų, vien ko verti yra mūsų dvarai: Gelgaudiškio, Zyplių, Kidulių. Kodėl negalėtume kartu su kitomis, greta esančiomis savivaldybėmis parengti  turizmo schemų išnaudojant mūsų turizmo potencialą? Kodėl negalėtume parengti regiono turizmo paslaugų ir produkto pristatymo programos, ar galų gale įkurti klasterio? Visą tai kurtų naujas darbo vietas bei keltų žmonių pajamas.

 

Dar vienas laibai svarbus dalykas, tai verslo sąlygų gerinimas. Neturėsime besikuriančių verslo įmonių rajone, neturėsime ir naujų darbo vietų. Taigi ekonomikos plėtra yra labai svarbi. Būtų puiku jeigu galėtume įkurti vieningą regiono verslo informacinę sistemą. Būtent šioje srityje, kaip ir minėjau po vieną veikti negalime, turime kooperuotis su greta esančiai rajonais ir problemas spręsti kartu bei ieškoti didesnių žmogiškųjų resursų. 

 

Be didesnių pajamų ir darbo vietų, labai svarbus pirmojo būsto klausimas. Skatinti jaunus žmones kurtis ir kurti šeimas galima ir tokiomis priemonėmis, kaip įgyvendinant ilgalaikę būsto nuomos programą. Šiandienai jaunam žmogui įsigyti nuosavą būstą yra labai sudėtinga, tad turėtų būti sukurtas fondas ir žmogus galėtų iš jo nuomotis būstą tiek laiko, kiek jam reikia. Prie šio projekto galėtų prisidėti ne tik viešasis sektorius, bet ir privatus, kuriam kokybiška darbo jėga yra tokia pati svarbi, kaip jaunam žmogui darbas.

 

Tai tik keli pasiūlymai, tačiau siekti bendradarbiavimo reikia visose srityse, pradedant būstu ir pajamomis ir tai tęsti kitose srityse. Sėkmės sąlygas tapti moderniu 21-ojo amžiaus miesteliu tikrai galime rasti. Profesionaliai valdykime turimus resursus, kiekvienas asmeniškai būkime aktyvūs savo miesto kūrėju, būkime atviri naujoms idėjoms ir pasiūlymams, racionaliai investuokime ir tikrai turėsime tvarią plėtrą, kurios dėka vieną dieną turėsime jaukų rojaus kampelį. To visiems ir linkiu.

 
 

Contact form

 

Autoriui 2014-10-23 15:40:52 IP: 5.20.217.86

visiems viskas aišku, straipsnyje nėra konkrečių pasiūlymų. Ką reikia daryti taip abstrakčiai gali pasakyti kiekvienas

 

Mindaugas 2014-10-09 08:59:10 IP: 195.182.82.90

Senėjimo procesas neišvengiamas, reikalingas tik teisingas požiūris į jį ir pastovus atsinaujinimas, vertybių permąstymas. Sąlygos vienodos visiems, tad savęs kankinti dėl jų - neverta. Svarbiausia šiandien baigti gyventi diena vakar ir pradėti gyventi diena rytojoj. Stagnacija turbūt pats blogiausias scenarijus.

 

ateitis 2014-10-08 22:17:30 IP: 78.58.3.122

O kaip su senejimo procesu? Jaunas zmogus, kaip straipsnio autorius viska ziuri is jaunu zmoniu puses, ir tas labai gerai. Bet ziurint i ateiti, tokie planai greitai nevyksta, o zmogus turi tokia savybe senti :)) O senesnis zmogus jau kitaip ziures i aplinkinius, keisis vel poziuris i zmogu, jo amziu ir norimi atlikti planai bus gal labiau skiriami sau artimam amziaus zmoniu grupei? Cia tik mano toks samprotavimas. Kad paskui tai kas pasakyta, ir neliktu tik darbais, arba pradeti darbai nepaliktu taip ir stoveti pamatais kaip vaiduokliai

 

Airis 2014-10-08 20:28:59 IP: 212.52.53.72

Sunku su pokyčiais pas mus bus, kol seni pirdylos valdzioj sedes..

 

Andrius A 2014-10-08 16:45:51 IP: 195.182.82.90

Šiaip įdomios mintys ir įžvalgos :) O anoniminiams "heiteriams" reiktų patylėt :D

 

??? 2014-10-08 15:47:17 IP: 85.206.12.82

Kas antro sakinio net suprast neina, nes stiliaus ir gramatikos klaidos šiame straipsnyje ima viršų. Mindaugai, ką veikei mokykloje per lietuvių kalbos pamokas...

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt