2020-08-05, trečiadienis, 07:35.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:37, leidžiasi 21:09, dienos ilgumas 15:31.

Lekėčiai atsikratė pastato „vaiduoklio“: vietoj jo duris atvers moderni krautuvė (1)

2020-02-04, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Lekėčiai atsikratė pastato „vaiduoklio“: vietoj jo duris atvers moderni krautuvė

Lekėčių miestelyje, Draugystės g. vietoj buvusios kolūkio valgyklos pastato dar iki Velykų duris atvers visiškai nauja, moderni mažmeninės prekybos tinklo „Gulbelė“ krautuvė. Kulinariniu paveldu garsėjančio istorinio miestelio gyventojams sovietinis pastatas „vaiduoklis“ daugelį metų rėžė akį, o šiuo metu vykdomi darbai leis pagerinti infrastruktūrą ir krautuvės kaimynams, tarp jų – vaikų dienos centrui.

 


Planuojama, kad naujoji, beveik 300 kv. m. ploto, „Gulbelės“ krautuvė duris atvers jau ateinantį pavasarį. Parduotuvė bus pritaikyta neįgaliesiems, o atskirose patalpose įrengtu taromatu bus patogiau naudotis ir darbuotojams, ir klientams. Iki šiol „Gulbelės“ krautuvė veikė nuomotose patalpose, kurios nebuvo visiškai pritaikytos prekybai, o įsigijus sklypą su buvusia kolūkio valgykla ir ją nugriovus, mažmeninės prekybos tinklas prisideda ne tik prie patrauklaus Lekėčių miestelio įvaizdžio gerinimo, bet ir prie jo infrastruktūros tobulinimo.


Siekiant apsaugoti kaimynus nuo prekių logistikos metu galimo bruzdesio, vieningu sprendimu buvo nuspręsta apsodinti krautuvės kiemą tujomis, taip sukuriant izoliaciją nuo triukšmo. Sklypas, kuriame statoma naujoji parduotuvė, jau buvo vienas iš patekusių į Europos Sąjungos (ES) projektą, tad beliko tik prisijungti prie bendros lietaus ir nuotekų kanalizacijos. Kooperavimasis leido prisidėti ir keletui kaimynų, kurie pavieniui negalėjo tam skirti pakankamai lėšų. Vieni jų – Lekėčių vaikų dienos centras.


„Susipažinę su Lekėčių vaikų dienos centru, supratome jų poreikį ir priėmėme sprendimą finansuoti šiuos darbus. Visiems šiems dalykams prireikė gana nemažų investicijų, kurios greitu metu neatsipirks, tačiau verslas turi augti bei siekti gerinti sąlygas tiek savo klientams, tiek ir darbuotojams, o tuo pačiu atsižvelgti ir į bendruomenės poreikius“, – sako UAB „Gulbelė“ vadovas A. Tarnauskas. 


Lekėčiai, viena iš 2020 m. Lietuvos mažųjų kultūros sostinių, dėl savo kulinarinio bei kultūrinio paveldo traukia turistus iš visos šalies – čia vykdomos tradicinės šakočio, duonos kepimo edukacinės programos, lankytojų laukia Čekauskų šeimos etnografinis muziejus, Didysis šaltinis, Novaraisčio ornitologinis draustinis, Paliekio dvaras su parku bei daugelis kitų dėmesio vertų objektų. Atsižvelgiant į miestelio gyventojų bei turistų poreikius, naujojoje „Gulbelės“ krautuvėje bus įrengta nedidelė kavinė, kurioje bus galima įsigyti šviežių, vietoje kepamų bandelių bei pasimėgauti puodeliu kavos, veiks specialiai įrengtas tualetas.


„Lekėčiai – nepaprastai gražus miestelis, pasižymintis gausia įvairove lankytinų vietų. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie jo gražinimo, suteikti miestelio gyventojams bei svečiams galimybę ne tik apsipirkti, bet ir maloniai praleisti laiką”, – pažymi A. Tarnauskas.

 

 
 

Contact form

 

Uodu Mociute 2020-02-04 13:50:24 IP: 188.69.197.8

Cia niekada nebuvo kolukio valgykla. Tai vienas pirmu Lekeciu miestelio pastatu 1919m -ikurtas zemes ukio kooperatyvas ,kuris savo skyrius turejo Vilkijoje,Pavilkjyje, Zemojoje Panemuneje ir Seredziuje.Istorija reikia gerbti .

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt