2020-02-24, pirmadienis, 13:37.     Šiandien Šakiuose saulė teka 07:20, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 10:21.

Kokią kombinaciją šiemet žymėsite rinkiminės loterijos bilietuose? (15)

Kokią kombinaciją šiemet žymėsite rinkiminės loterijos bilietuose?

Šakiuose bemaž paskutinį dešimtmetį rajono tarybos rinkimai tampa loterija. Ne dėl to, jog neaišku kas juose laimės. Pastebiu tendenciją, jog tarybos mandatai su labai nedidele paklaida jau būna išdalinti dar prieš rinkiminei kampanijai įsibėgant dėl rinkėjų pastovumo. Šioje loterijoje tikrieji lošėjai yra rinkėjai, kurie kas ketverius metus ateidami prie balsadėžių ir biuletenyje, tarsi biliete, žymėdami skaičių kombinaciją iš sąrašų ir jų kandidatų numerių, tikisi, kad gal šį kartą ji bus laiminga. Kaip ir dera loteijai, dažnai išlošia tik keletas žaidusių, kurių tarpe ir aukso puodo laimėtojas, o kito lošimo tenka laukti dar ketverius metus.

 

Nerašysiu apie rajono problemas, nes jas visi seniai žino. Tik kiekvienas rajono gyventojas, priklausomai nuo to ar jis studentas, ar jauna mama dar ir papildomų turi. Šiame tekste noriu išdėstyti argumentus, kodėl šiemet rinkiminė loterija turi papildomą pasirinkimą, kurį pasirinkus galima išvengti bent dalies valdžios „prieš kurią nepašokinėsi“, šaligatvio kvadratinis metras nekainuos virš 300 litų, savivaldybės įmonių restruktūrizacija nesukurs papildomų administracinių etatų, vanduo iš čiaupo nekainuos brangiau už pieną ir daug kitų stebuklų, kurie būdingi Šakiams.

 

Šis papildomas pasirinkimas – tai jauna, tačiau kompetentinga ir įvairios duonos spėjusi paraguti komada šiemet kandidatuojanti į Šakių rajono tarybą. Esu vienas jų, tačiau toliau jokių papildomų burtų ir taip stebuklingame rajono gyvenime, todėl kalbėsiu faktais.

 

Sugebėjome sutelkti įvarių sričių atstovus – nuo sporto iki finansų valdymo, nuo valstybės institucijų iki tarptautinių kompanijų, kurie ne tik siekia karjeros už rajono ribų, tačiau ir sėkmingai kuria savo ateitį Šakiuose. Džiaugiuosi tuo, kad kol kas sėkmingai sugebame rasti bendrą nuomonę sujungdami rajono realijas su  galimais sprendimais, seniai taikomais plačioje visuomenėje. Kiekvieno požiūris mūsų tarpe yra vienodai svarbus. Atsinešame patirtį iš skirtingų sėkmingų organizacijų.

 

Nesirenkame rinkiminės  kampanijos kelio sakydami, jog viskas rajone blogai. Nebandysime pažeminti savo oponentų taip bandydami išaukštinti save. Gerbiame rajono vyresnės kartos politikus bei jų patirtį, tačiau nemanome, kad visgi viskas atlikta gerai. Mūsų galva, Lietuva per paskutiniuosius dešimt metų augo labai sparčiai, o rajonas nesugebėjo palaikyti tokio tempo. Manome, kad galime tapti faktoriumi padėsiančiu Šakių rajonui augti didesniu mastu ir aplenkti kaimyninius rajonus.

 

Nesiekiame tarybos narių vietų norėdami pasipelnyti. Daugelis mūsų komandoje kuria savo ateitį ir pragyvenimui uždirba iš savo profesijų. Didžioji dalis dirba ne Šakiuose, tačiau mokesčius moka į Šakių biudžetą. Pasiryžome kandidatuoti vedini idėjų. Tam, kad sugrįžti būtų maloniau nei yra dabar, o likti gyventi būtų verta. Gali pasirodyti, jog kalbu naiviai, tačiau pabrėžiu, jog savo laiką aukoti darbui rajono labui vertiname kaip dividendų grąžinimą už suteiktus pagrindus gyvenimui.

 

Mūsų komanda sudaryta iš įvairių žmonių, nes neužkirtome kelio nei vienam jaunam šakiečiui norinčiam prisidėti prie konstruktyvesnių sprendimų, skaidresnės ateities ir norinčiam išbandyti savo šansus rinkimuose. Kėlėme tik vienintelę esminę sąlygą – jokios priklausomybės politinei partijai ar kitai politinei struktūrai. Lietuvos partijos nestokoja jaunų žmonių, kuriuos dažniausiai suvilioja aukšta vieta sąraše ir tariama galimybe daug ką keisti, vėliau „nuperka“ jų požiūrį darbo vieta politinio pasitikėjimo postuose ir galutinai paskandina partijos senbūvių kontekste. Šiuo atveju mes esame užtikrinti, kad niekam politinės naudos savo darbe nesieksime.

 

Manau, kad jau atėjo laikas. Laikas keisti požiūrį, jog valdžia ateina savaime. Laikas kovo 1 d. nueiti į rinkimų apylinkes ir savo balsą atiduoti už savo atstovą rajono taryboje. Laikas liautis galvojus, kad nieko nedarant patiems kažkas ims gerėti. Laikas, kada turite realų šansą tą pokytį išvysti greičiau nei galvojate, jeigu šiemet rinkiminės loterijos biliete žymėsite kitokią - naują kombinaciją. Kitokią nei žymėjote visada.      

 
 

Contact form

 

adomas 2015-02-15 22:53:48 IP: 90.142.243.19

Situacija mazumele komiška ir isDEJA VU.pries 30 metu buvo tokia organizacija komjaunuoliai.Joje buvo,kaip ir dabar klostosi,dveji veikėjai. BLATNIEJ I,pa be g e i sostine,atiduodavo kaimiečius daryti atvirksciai:-) niekur nebeiti ir stiprinti kaina

 

Laurynas 2015-01-28 15:05:50 IP: 185.22.224.96

1. Dėl savivaldybės įmonių: mano galva sveika būtų taikyti vadovų ir aukšto rango administracijos darbuotojų kvalifikacinius/rotacinius konkursus kas tris metus. Tokiu atveju jeigu vadovas yra tikrai kompetentingas ir įvykdė jam keliamus veiklos tikslus, jis tikrai bus tinkamiausias kandidatas toliau eiti savo pareigas, jeigu per tą laikotarpį "miegojo", buvo tik, kad būtų, tuomet tikrai manau jį konkurse nurungs labiau motyvuotas ir kompetentingesnis kandidatas. Tokia strategija padėtų daug ir tolimesnių bėdų sutvarkyti, nes viskas prasideda nuo įstaigos vadovo. Taip ir valdžios giminių postuose išvengtume. Galimybės būtų visiems lygios. Apie tai, kas tas komepetencijas vertins - mano galva į visas savivaldybės aukštesnės kategorijos vietas atrinkinėti kadrus turi ne "kompetentinga" komisija, neminint konkrečių atvejų apie "gerų žmonių" atrankas, o išorinė personalo kompanija dirbanti su šiuolaikiškais personalo sprendimais. Tęsiant temą apie savivaldybės įmones, jų veiklos pelnas (šiuo atveju gyventojų permokos už paslaugas) turi sugrįžti į Šakių biudžetą. Apskritai man sunku suprasti kaip natūralaus monopolio sąlygomis dirbančios savivaldybės įmonės gali patirti nuostolius. Na, gal suprasti ir galima, bet pateisinti niekaip. 2. Žemės mokesčio dirbamai žemei nekeisčiau apskritai. Ne iš dirbančių žmonių papildomo apmokestinimo savivaldybė turi rinkti biudžetą. Mano nuomone maksimaliu tarifu turi būti apmokestinta nedirbama žemė (taip ir dabar yra, jeigu turima informacija tisinga), tačiau šioje vietoje mano galva trūksta kontrolės. Tai paskatintų žemės komercializaciją, t.y. bent jau žemės nuomą ją dirbančiam ūkininkui. Nuomotojas gaus pajamas ir mokės GPM, o ūkinikas kurs pridėtinę vertę. Žemės mokestį komercinės paskirties žemei panaikinčiau išvis, šiandien tai veiksminga priemonė gamybinėms investicijoms pritraukti. Vėlgi, apmokestinti maksimaliai reikia nenaudojamą komercinę žemę, tai paskatintų tokius pokyčius, kaip pvz. jos paskirties keitimą į žemės ūkio ir toliau visa jau paminėta seka. Dar Zanavykų sąšauskos steigimo metu buvo kalbama apie 150 ha nenaudojamos komercinės paskirties žemės rajone. Su ja siūlyčiau elgtis taip: investuotojams patrauklius sklypus siūlyti nemokamai nuomos teise 99m. ir atleisti nuo žemės mokesčio. Taip didžiasias gamybos įmones pritraukiant investuoti ir kurti darbo vietas. Daug didesni dividendai savivaldybės iždui grįžtų mokesčių pavidalu (VIČI ir Plungės pavyzdys). Taip pat didelė dalis rajone gaminamo žaliavos kiekio pridėtinę vertę užsiaugintų rajono ribose. Šiuo klausimu mes ganėtinai smarkiai dirbame, kalbame apie požiūrį į tokį bendradarbiavimo principą su didžiųjų ŽŪ produkcijos perdirbėjų atstovais investicijoms. Manau jau greitai apie tai portale ir straipsnį galėsite paskaityti. Pasikartosiu dar kartą, klausimas mums išlieka kiek tokių visame pasaulyje taikomų praktikų, tačiau Šakiuose potencialiai suveiksiančių kaip inovacijos Šakių žmonėms reikia.

 

seniai 2015-01-27 17:51:32 IP: 84.15.184.214

Na va kai rimta klausima uzdave ir dingo jaunimas

 

sakietis 2015-01-26 18:31:53 IP: 5.20.137.159

Gerai, du klausimai Jums: 1) Kaip spręsite Šakių vandenų vadovo klausimą. 2) Kaip elgsitės su žemės mokesčiu? Didinsite? Paliksite tokį pat, nors rajono žemės vienos derlingiausių?

 

benas 2015-01-26 09:09:21 IP: 195.182.72.241

Tikrai įdomu - dirba Zuoko savivaldybėje, omokesčius moka Šakiuose?

 

cm2 2015-01-18 21:47:12 IP: 78.58.149.141

Puikus ir drąsus jaunimas.Džiaugiuosi,kad subūrę puikią komandą,stengiatės prajudinti užsistovėjusi politinį Lietuvos vandenį.Sėkmės ir vieningo požiūrio!

 

Laurynas 2015-01-18 01:37:49 IP: 188.69.194.198

Gerbiamieji, į visus klausimus esu pasiruošęs atsakyti asmeniškai, mano kontaktai: laurynas.suodaitis@gmail.com 861402405 Susisiekite ne anonimiškai.

 

Mindaugas 2015-01-17 17:09:51 IP: 86.38.206.215

Sudėtinga komentuoti, kai komentarai užsakyti, tai galima puikiai matyti, kadangi "sakiecio" ir "augusto" komentarai parašyti iš vieno ip adreso :) o komanda pas mus stipri, dirbantys su viešo ir privataus sektoriaus finansais, investiciniais projektais, turime planą kaip pritraukti investicijas į rajoną, jeigu rajonui to reikės mus palaikys, jei ne, rinksis seną jau atgyvenusį kelią. Dalis mūsų puikiai įsitvirtine Vilniuje, tad ko jau ko, bet garbės mums mažiausiai reikia, norisi padaryt tik kažką gero gimto krašto labui :)

 

darius 2015-01-16 23:07:08 IP: 83.181.107.90

Mldc ir reikia dziaugtis, kad tokio jaunimo turim, o kas rekia panasu i davatkas partines...

 

Jazzu 2015-01-16 20:35:55 IP: 78.62.49.61

Įdomu iš kur tokia didelė patirtis? apsimetinėjant aristokratais medžioklėse ir rotaract klube?

 

Laurynas 2015-01-16 18:15:13 IP: 188.69.195.58

Ačiū už klausimą. Įstatyminė bazė Šakiuose nėra skirtinga lyginant su kitomis Lietuvos vietomis. Kasdien su ta baze dirbam. Kaip apie biudžetą diskutuot ir jį skirstyt daug mokslo nereikia. Šiai dienai tik dislusijos ir skirstymas ir tevyksta. O ar Jūs žinote iš ko tas biudžetas susideda? Kaip jis atsiranda ir kas jį moka? Kokią dalį nuo surenkamų mokesčių valstybė skiria savivaldybei? Kaip kas paskirsto seniūnijoms? Kaip mokestinės bazės kitimas daro įtaką mokesčių surinkimui? Kas yra tvarus biudžeto panaudojimas ir kaip jį prognozuoti? Aš asmeniškai kasdien su šiais procesais dirbu, nežinau kaip tamsta.

 

augustas 2015-01-16 18:11:05 IP: 5.20.137.159

Ką naujo padarysit? Ir kas trukdo tai daryti dabar? Jei reik posto, tai vargu ar ką su juo taip pat nuveiksit. Yra Zanavykų sąšauka, yra VVG, bet ten kažkaip nesireiškiat, o į šiltą vietą taikot. Padarykit nors penkis mažus darbus, o tada galvokit apie rinkimus. Sėkmės

 

julius 2015-01-16 15:49:00 IP: 84.15.180.87

Matau jau kaip tuoj prades rekt kad mes socdemai atakuojam si jaunima ir neleidziam rajonui tobulet

 

politiks 2015-01-16 15:42:44 IP: 90.134.141.54

Tai jei dirbat kituose miestuose tai kaip zinosit kur rajone problemos ir kaip lankysit posedzius?

 

sakietis 2015-01-16 15:39:50 IP: 5.20.137.159

jojojo pasekit vaikuciai savo pasakas kitiems vaikuciams. ka jus padarysit jaunos garbetroskos. ar bent istatymine baze zinot? ar sugebat diskutuoti apie biudzeta ir skirstyti ji?

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt