2019-02-18, pirmadienis, 21:20.     Šiandien Šakiuose saulė teka 07:33, leidžiasi 17:30, dienos ilgumas 9:56.

K. Smirnovas: būtinas strateginių sporto šakų papildomas finansavimas

2018-01-31, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
 K. Smirnovas: būtinas strateginių sporto šakų papildomas finansavimas

Strateginių sporto šakų (šiuolaikinės penkiakovės, irklavimo, imtynių, sunkiosios atletikos, dviračių sporto ir kt.) atstovams išreiškus nusivylimą ir nepasitenkinimą šiemet sumažėjusiu finansavimu iš valstybės biudžeto, sausio 30 d. Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, siekdamas išsiaiškinti esamą situaciją ir kaip padėti strateginėms sporto šakoms, kurios sulaukė mažesnio finansavimo, suorganizavo pasitarimą.

 

Pasitarime dalyvavo Ministro Pirmininko patarėjas savivaldos, regioninės bei socialinės politikos ir sporto klausimais Elvinas Jankevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybos pirmininkas Aivaras Salamakinas ir Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento patarėjas Rolandas Zuoza.

 

2018 m. sporto šakų federacijoms finansavimas iš valstybės biudžeto lėšų buvo paskirstytas vadovaujantis Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus 2017 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-974 patvirtintais Didelio meistriškumo sporto programų finansavimo valstybės biudžeto lėšomis specialiaisiais kriterijais. Šie kriterijai lėmė, kad šiemet vienoms sporto šakoms lėšų skirta daugiau, o kitoms - mažiau. Tokioms strateginėms sporto šakoms kaip šiuolaikinės penkiakovės, irklavimo, imtynių, sunkiosios atletikos, dviračių sporto, bokso, buriuotojų, dziudo ir kt. lyginant su 2017 metais, 2018 m. finansavimas sumažėjo.

 

K. Smirnovo manymu, „reikia ištiesti pagalbos ranką mažiau finansavimo sulaukusioms strateginėms sporto šakoms".
Pasitarimo dalyviai, aptarę susidariusią situaciją, nusprendė siūlyti Lietuvos sporto federacijų sąjungai kreiptis į Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybą, kad ši skirtų papildomą finansavimą strateginėms sporto šakoms iš Didelio sportinio meistriškumo plėtotės krypties programos lėšų.
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?