2018-08-14, antradienis, 14:02.     Šiandien Šakiuose saulė teka 05:53, leidžiasi 20:51, dienos ilgumas 14:58.

Išsigelbėti – tik viena minutė

2017-07-27, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Išsigelbėti – tik viena minutė

Viena minutė ar net mažiau... Per tiek laiko galėsite išsigelbėti, jeigu jūsų namą apims liepsna! Tačiau, jei jūsų namuose bus įrengti dūmų detektoriai, laiko išvengti skaudžių padarinių turėsite dvigubai ar net daugiau. Nors dūmų detektoriui jau 50 metų, jį vargiai rastume net kas dešimtame Lietuvos gyventojo būste. Štai jei ne dūmų detektoriaus sukeltas aliarmas, Šakių rajone, Mikytų kaime, kilęs gaisras galėjo baigtis tragiškai.

 


Nuo namo sklindantį šaižų dūmų detektoriaus cypimą išgirdo netoliese žaidęs dvylikametis. Berniukas suprato, kad kilo gaisras, ir puolė į vidų gelbėti miegančios sesers. Verandoje jau kaupėsi tiršti dūmai. Vaikas įbėgo į kambarį, čiupo dvimetę sesutę ir išlėkė į lauką. Jeigu ne dūmų detektorius, dvejų metų mergaitė, matyt, būtų žuvusi gaisre.

 

Dūmų detektoriaus skleidžiamas garsinis signalas gali išgelbėti gyvybę ir naktį. Didelių būstų savininkai turėtų įsigyti kelis dūmų detektorius. Juos reikėtų tvirtinti toliau nuo vonios, virtuvės bei langų. Pastatą palikti reikia vos išgirdus dūmų detektoriaus signalą. Ir nedelsiant kviesti ugniagesius skubios pagalbos telefonu 112.

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar kada nors esate pareigūnams siūlę kyšį?