2020-02-24, pirmadienis, 12:59.     Šiandien Šakiuose saulė teka 07:20, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 10:21.

Apie butų šildymą modernizuojamuose daugiabučiuose namuose

Apie butų šildymą modernizuojamuose daugiabučiuose namuose

Dar spalio pabaigoje visuose atnaujinamuose (modernizuojamuose) Šakių miesto daugiabučiuose namuose buvo baigti pagrindiniai šių namų šildymo sistemų pertvarkymo (atnaujinimo) darbai. Kai kuriuose namuose spalio pabaigoje, o kai kuriuose – lapkričio pradžioje buvo pradėtas ir šildymo sezonas. Jau vykstant šildymo procesui, dar atliekami sistemų derinimo darbai, užbaiginėjami šildymo apskaitos diegimo darbai.

 

Tačiau pastaruoju metu daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios UAB „Šakių vandenys“ darbuotojai sulaukia renovuojamų namų butų savininkų pranešimų dėl to, kad butų savininkams pateikiamos nemažos vertės sąskaitos už butų šildymą. Dėl sąskaitų už šildymą dydžio kai kurių daugiabučių namų butų savininkai informacijos kreipiasi net į šakių rajono merą ar kitus rajono vadovus.

 

Informuojame, kad butų šildymo paslaugą daugiabučių namų (tarp jų ir atnaujinamų (modernizuojamų) daugiabučių namų) teikia UAB „Šilumos tinklai“.  Daugiabučius namus Šaulių g. 18, Vytauto g. 21, V.Kudirkos g. 102-102B ir V.Kudirkos g. 70 atnaujinantys (modernizuojantys) rangovai būtinus darbus, kurie reikalingi šių namų šildymo sistemų pertvarkymui ir individualios apskaitos įdiegimui, jau yra atlikę. Visų šių daugiabučių namų butų savininkams UAB „Šakių vandenys“ siūlė galimybę patiems prisiimti butų šildymo apskaitos funkciją, tačiau nė vieno iš renovuojamų namų butų savininkai tokio pasiūlymo atsisakė.

 

Tik daugiabučių namų Šaulių g. 18, V.Kudirkos g. 102-102B ir V.Kudirkos g. 70 butų savininkų atstovai pasirašytinai sutiko prisiimti šilumos apskaitos kontrolei rangovų nupirktus kompiuterius, kuriuose instaliuota naujo modelio šildymo sistemos apskaitos programine įranga (su galimybe kontroliuoti individualią šilumos apskaitą). Daugiabučio namo Vytauto g. 21 butų savininkai nesutiko priimti savo atsakomybėn ir kompiuterį, pavedę naujo modelio šildymo paslaugos apskaitos kontrolę namo administratoriui UAB „Šakių vandenys“.

 

Pabrėžtina tai, kad nei daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos administratorius UAB „Šakių vandenys“, nei darbus atliekantys rangovai UAB „Statybų vizija“ bei UAB „Elsis TS“ niekaip nesusiję nei su butų šildymo paslaugos teikimu, nei su šios paslaugos apskaita. Individualią apskaitą minėtuose daugiabučiuose namuose diegusios įmonės atstovai paaiškino, kad individualios apskaitos duomenys, jų žiniomis, kol kas nėra kaupiami dėl to, kad ne iki galo suderinta UAB „Šakių šilumos tinklai“ programinė šios apskaitos įranga.

 

Lapkričio 17 dieną UAB „Šakių vandenys“ darbuotojai bendravo tiek su UAB „Šakių šilumos tinklai“ vadovybe, tiek su individualią apskaitą minėtuose daugiabučiuose diegusios įmonės atstovais. Neoficialiai sutarta, kad laikotarpyje iki lapkričio 21 d. įvyks šią įrangą diegusios įmonės ir UAB „Šakių šilumos tinklai“ atstovų susitikimas. UAB „Šakių vandenys“ inžinierius Giedrius Pulokas darbų rangovams nurodė, kad už lapkričio mėnesį pateiktą šildymo paslaugą atnaujinamų (modernizuojamų) daugiabučių namų butų savininkai turėtų atsiskaityti jau pagal naują – individualios apskaitos – sistemą.

 

Oficialūs raštai dėl šios situacijos parengti ir išsiųsti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) darbų rangovams, UAB „Šakių šilumos tinklai“, Šakių rajono savivaldybės administracijos atsakingoms institucijoms.

 

Parengė administratorius Darius Mikelionis

 
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

manoŠakiai.lt

Redakcija:
mob. (8 654) 40 945
e.p. info@manosakiai.lt